Relacja z finałów Mistrzostw Polski i Pucharu Polski Dzieci

Dziś żegnamy się z tegorocznymi Mistrzostwami Polski w Skokach we wszystkich kategoriach i Pucharem Polski Dzieci I Warka Sielanka 2015. Medale rozdane, podium zdobyte, pozostają zdjęcia i wspomnienia gorących emocji tych upalnych dni. Jak to zwykle w Mistrzostwach mówiąc przysłowiowo pańska łaska na pstrym koniu jeździ, a szczęście sprzyja najlepszym.

Tym najlepszym zdecydowanie był niepokonany od pierwszego dnia w kategorii seniorów Jarosław Skrzyczyński, który zwyciężył broniąc zeszłorocznego tytułu. Pierwszym wicemistrzem został Łukasz Koza a drugim – Maksymilian Wechta.

Dla wszystkich nieobecnych ten wielki finał relacjonowała na żywo TVP1 oraz całe zawody portal Świat Koni.

W Kategorii młodych jeźdźców na podium stanęli w kolejności: Krzysztof Okła, Weronika Wilska oraz Andrzej Opłatek, który pechowo spadł na trzecie miejsce z pozycji lidera.

Najliczniejsza grupa juniorów miała dziś bonus w postaci konkursu od wczesnych godzin rannych i dzięki temu konie skakały świeżo, a zawodnicy jeździli bardzo dobrze. Medalami podzielili się zawodnicy z czołówki tabeli: złoto wywalczyła Joanna Marciniak, srebro Agnieszka Cecuga, a brąz Adam Grzegorzewski.

Najciekawiej zapowiadał się jednak ostatni finał – Pucharu Polski Dzieci I, tam nie obyło się bez rozgrywki o medale, aż cztery pary stanęły do walki o podium, zaś złoto zapewniła sobie bezbłędną jazdą przez trzy dni Wiktoria Głowacka. Rozgrywka wyłoniła kolejno srebrną medalistkę Julię Kuśnierczak oraz brązową medalistkę – Aleksandrę Bolko.

Ponieważ pogoda wyjątkowo sprzyjała kąpielom tradycji stało się zadość i Mistrzowie kolejno zażyli tej niewątpliwej przyjemności w rowie nie zaliczając tym razem żadnego błędu na tej trudnej przeszkodzie. Warto wspomnieć o tym, że Dzieci zostały szczodrze obdarowane nagrodami rzeczowymi i upominkami od sponsorów, którym serdecznie za hojność dziękujemy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi wynikami finałów (poniżej) oraz z galerią Mistrzostw.

Do zobaczenia za rok!

WYNIKI – FINAŁY – klasa N (120 cm) – DZIECI
WYNIKI – FINAŁY – klasa C1 (135 cm) – JUNIORZY
WYNIKI – FINAŁY – klasa CC(140 cm) – MŁODZI JEŹDŹCY
WYNIKI – FINAŁY – klasa CC1(145 cm) – SENIORZY